Hlavní informace

Svatební dary

Přípravy a zábava na svatbě

Jestli patříte mezi ty, kteří mají na starost zábavu či výzdobu svatby, nezávidíme Vám to, ale poradíme, čím by se dal program zpestřit. Zaměřte se vždy na to, co je novomanželům blízké. Jsou-li sportovně zaměřeni, obstarejte na program například Pedal racer, se kterým si užijete spoustu zábavy, ať už budete do soutěže zapojeni nebo ne. Kdo ujedete na pedal raceru stanovený usek rychleji? Kdo se na něm vůbec udrží a uvede ho do pohybu? Můžete závodit v jízdě dopředu i vzad. Fantazii se meze nekladou. Co vymyslíte, již necháváme na Vás. Chcete-li zapojit do zábavy nejen manželský pár, soutěž ala magická foukačka je to pravé. Foukat do dřevěné foukačky zvládne každý, ale kdo udrží míček nejdéle ve vzduchu? Kdo ho dostane co nejvýše? Nechte se překvapit. Výhodu je, že můžete zapojit jak děti, tak dospělé. Co se týká výzdoby, nejspíše se budete držet tradičních svatebních barev, menu, dortů apod. Neobyčejně však ozdobíte svatební tabuli květy ibišku. Nebudete těmito květy zdobit samotnou tabuli ale skleničky k přípitku. Zní to nejspíš divně, ale je to tak. Květ ibišku na dně skleničky ji náramně ozdobí a po zalití šumivým vínem se květ krásně rozvine a vytvoří nezapomenutelný pohled. Po vypití lze květy sníst. Není to originální nápad? Nejen novomanželé ale všichni svatebčané si budou připíjet na jedinečné akci z výjimečných skleniček.

Nyní přejdeme ke svatebním darům. Doby, kdy se novomanželům kupovaly hrnce, ložní povlečení a jiné potřeby do domácnosti sice pryč nejsou, ale my Vám představíme zajímavější kousky.

Originální svatební dary

Originálních dárků se dá nalézt mnoho. Vybíráme pár tipů na originální svatební dar. Například dárková poukázka, která se promění v nádhernou kresbu uhlem je velmi milým a originálním dárkem, který najde využití u každého. Manželský pár si může nechat namalovat uhlem originální svatební foto, fotku svého nebo budoucího dítěte, či své oblíbené místo v přírodě apod. Pokud hodláte koupit svatebnímu páru něco praktičtějšího avšak netradičního, alespoň co se balení týče, nabízí se luxusní ručníky Le Patissier. Ručníky mají originální balení v podobě nejlahodnějších zákusků, dortů, rolád apod. Tyto luxusně balené ručníky nejen skvěle vypadají, ale jsou také kvalitní a hodí se do každé domácnosti. Bydlí-li pár již spolu a víte, jaké barvy převládají v jejich koupelně, máte výběr snazší. Pokud spolu ještě nežijí nebo nevíte jaké barvy volit, vyberte univerzální odstín ručníků Le Patissier.

Velmi oblíbenými dárky pro novomanžele jsou lampiony štěstí. Ty si novomanželé mohou vypustit hned na svatbě nebo poté v soukromí. Nyní jsou již v prodeji i vodní lampióny štěstí, které mají tvar krásně rozvinutého lotosu. Po zapálení a vypuštění na hladinu zejména v nočních hodinách zažijí novomanželé krásnou nezapomenutelnou podívanou na plující lampiony štěstí.

Praktické a přitom originální svatební dary do společné domácnosti.

Velmi častými dárky jsou právě ty, které jsou vhodné do domácnosti. Tak tedy začneme tipy na dárky do kuchyně. Originální snídani si novomanželé mohou udělat v podobě toastů, na kterých najdou originální vzkaz od své lásky. Toho docílí díky vašemu dárku v podobě Toast Tattoos. Tyto razítkovací vzkazy jsou velmi roztomilé a romantický vzkaz zvládne do toastu udělat jak žena, tak muž. Zajisté neurazíte manželský pár ani originální pepřenkou a solničkou. Zamilovaná sůl a pepř v jedinečném moderním designu bude kořenit jejich cestu životem každým dnem. Milují-li oba pokušení kávy latte bude vhodným dárkem sada lžic na kafé latte. Potrpí-li si pár na luxusní věcičky, volte například luxusní kuchyňské utěrky spolu s luxusními ubrousky. Jak sami vidíte dárku do kuchyně lze pro novomanžele najít spoustu. Jen vybrat ten správný, který se k danému páru nejvíce hodí. Více se můžete inspirovat v kategorii s dárky do kuchyně. Praktickým dárkem, kterým zajisté neurazíte, je neobyčejný fotorámeček do kterého si pár může vystavit nejen svatební fotografie.

Ptákoviny, vychytávky

Nemají-li svatebčané speciální přání a seznam darů, které by se jim hodily, ale zato mají smysl pro humor, neváhejte a vyberte dárek s úsměvnou tématikou. Taková extra velká pokladnička ve tvaru prasátka je skvělou volbou. Nový pár bude mít co dělat, aby pokladničku zaplnil. Ať už si novomanželé budou korunky spořit na cokoliv, pokladnička se hodí vždy a zároveň ji lze díky modernímu designu použít jako dekoraci bytu. Chcete-li dárek více netradiční, kupte svatební kačenky. Kačenky nesou podobu nevěsty a ženicha a při položení na vodu krásně svítí. Každý si je zamiluje. Když už zmiňujeme vodu, zůstaneme u dárků, které jsou vhodné pro novomanžele do koupelny. Za zmínku stojí koupací čepice. S jedinečným vzhledem v podobě čerta, krávy, prasátka, žabky, žraloka či tradiční rádiovky si novomanželé spolu ve sprše užijí fůru legrace. Pokud se vdává mladý pár, který rád v budoucnu pozve své kamarády na párty, kupte například originální skleničky tzv. „chladící panáky nebo ledové panáky“. Pokud si netroufnete zajít až do takového extrému praktickým pomocníkem pro novomanželé pořádající párty může být rozlišovač skleniček na víno. S těmito rozlišováky si hosté své skleničky nezamění a vždy najdou tu svou.

Společenské hry

Společenské hry jsou velmi oblíbenou záležitostí moderní doby. Spousta her se hodí jako vhodné svatební dar pro novomanžele.

Hry jako dar při rozlučce se svobodou:

  • Poznej partnera – pomocí této hry se mohou oba partneři ještě před svatbou více poznat. Hra odlehčí atmosféru a pár nejenže se pobaví, ale také odhalí některé nepoznané věci svého nastávajícího.
  • Člověče, napij se 3 – tuto hru si můžete zahrát hned na rozlučce nebo ji pár poté využije při pořádání párty s kamarády.
  • Člověče, neboj se! Aneb autem z hospody – tahle hra jednoznačně není vhodná pro abstinenty. Ať už ji darujete při rozlučce nebo až na svatbě a budete mít tu čest se hry zúčastnit jen tak na ni nezapomenete. Čeká na Vás mraky alko úkolů a vůbec hra je plná překvapení tak do toho: Na zdraví!
  • Člověče, napij se duo – tato hra je pro novomanželský pár jak vyšitá, avšak spoustu legrace kterou si manželé užijí je zaručena, pouze pokud si občas rádi spolu vypíjí. Nekupujte tuto hru jako svatební dar abstinentům.

Hry pro novomanžele:

Tyto hry jsou zaměřeny zejména na intimní chvíle nastávajícího páru. Proto si tyto hry dovolí koupit asi jen nejbližší kamarádi a musíte si být jisti, že takovou hrou daný pár neurazíte. Ne každému by se mohlo líbit takovou hru otevřít na svatební hostině před rodinnými příslušníky. Zde jsou tipy:

  • Cesta manželstvím je asi nejvhodnější hra, kterou neurazíte. V této hře si pár vyzkouší, co je v životě čeká. Cesta manželstvím patří v poslední době k nejoblíbenějším svatebním darům. Navíc lze hru hrát i s rodinnými příslušníky.
  • Pro intimní chvíle novomanželů jsou zde hry jako: Sexy hrátky, Francouzská hra lásky, Harašeníčko nebo Kámasútra. Všechny zmiňované hry mají podobný smysl hry, při kterých si partneři zpříjemní své intimní chvíle. Zda ve dvou nebo si někoho přizvou, již zůstane na nich.


Ať už zvolíte jakýkoliv dar, myslete vždy na to, komu na svatbu jdete. Volte dárek dle charakteru osobnosti ženicha i nevěsty. Pokud si ani po přečtení našeho výčtu svatebních darů nebudete vědět rady, není nic snazšího než se zeptat nastávajícího páru co by si přáli či co potřebují. Někdy je tento způsob tou správnou volbou. Přejeme šťastnou ruku při výběru svatebního daru a výjimečnou svatební hostinu.