RC vrtulník Deffender GYRO RTF

TEH03911
Neohodnoceno
3,5-kanálový dvourotorový mikrovrtulník s infračerveným ovládáním s celokovovou mechanikou. Kompletní set (stačí dodat 6xAA baterie) pro „domácí“ polétání.

 • 1 197 Kč bez DPH
 • Momentálně nedostupné
1 448 Kč
Kategorie: Hry, hračky
Položka byla vyprodána...
 • Popis
 

3,5-kanálový dvourotorový mikrovrtulník s infračerveným ovládáním s celokovovou mechanikou. Kompletní set (stačí dodat 6xAA baterie) pro „domácí“ polétání.

Deffender GYRO RTF je celkem typickým představitelem větších vrtulníků s elektrickým pohonem se zjednodušeným ovládáním. Tak jako začínající kolegové "od letadel" mají jednoduché cvičné modely s ovládanou směrovkou, výškovkou a motorem, i začínající vrtulníkáři mají nyní něco opravdu jednoduchého do začátku! Na rozdíl od běžných tříkanálových vrtulníčků má celokovovou mechaniku pro zajištění vyšší životnosti a používá heading-lock gyro, takže vyniká stabilitou srovnatelnou s mnohem dražšími čtyřkanálovými vrtulníky. Deffender GYRO RTF se vám rozhodně nebude nezvládnutelně otáčet okolo svislé osy!

Model je sestaven z plastových výlisků. Na spodní straně trupu se nachází vypínač a konektor pro nabíjení pohonného akumulátoru. Přistávací zařízení je klasického lyžinového typu se širokým rozchodem pro zajištění maximální stability modelu při vzletu i přistání. Kabina je tvořena lehkým plastovým výliskem.

Nosný systém tvoří dvojice souosých protiběžných dvoulistých rotorů, které jsou poháněny dvěma elektromotory. Horní nosný rotor je spojený se stabilizační tyčí se závažími, která slouží k velmi účinné automatické podélné a příčné stabilizaci vrtulníku. Kolektivní ovládání klasického vrtulníku (souhlasná změna úhlu náběhu rotorových listů) pro stoupání a klesání je nahrazeno souhlasnou regulací otáček obou nosných rotorů, resp. jejich pohonných motorů. Pro ovládání bočení (otáčení okolo svislé osy) je používáno nesouhlasné změny otáček pohonných motorů. Stejně je dosahováno automatické stabilizace okolo svislé osy, která zajišťována miniaturním gyroskopem (typu heading-lock zajišťujícím udržování stálého kursu letu) integrovaným v palubní řídcí jednotce. Jemné doladění řídící elektroniky, které zajišťuje, že se model nebude otáčet okolo svislé osy, pokud nebudete chtít, zajišťuje otočný trim na boku vysílače.

Pro ovládání modelu slouží tříkanálový proporcionální vysílač. Řídící povely z vysílače se předávají do palubní řídící jednotky zahrnující tříkanálový přijímač, miniaturní piezo gyro a dvojici regulátorů otáček pro pohonné motory a regulátor pro ocasní motor klopení. Vysílač je napájen šesti tužkovými (AA) bateriemi, tento zdroj slouží zároveň i pro nabíjení pohonného akumulátoru vrtulníku. Na horní straně vysílače se nachází přepínač velikosti výchylek - jím můžete volit zmenšené výchylky vhodné pro naprosté začátečníky bez zkušeností s pilotáží vrtulníků nebo plné výchylky, které dodají Deffender GYRO RTF překvapivou živost a potěší zkušené piloty. Pro současný provoz až tří modelů v jedné místnosti je vysílač vybaven přepínačem provozní frekvence.

Nabíjení je velice jednoduché - z prostoru pod odsouvací krytkou na předním straně vysílače vyjmete nabíjecí kabel, zkontrolujete, zda je vypínač na modelu v poloze vypnuto (OFF).

Sada obsahuje: 100% sestavený model vrtulníku s motory, elektronikou a Li-poly akumulátorem, vysílač.

RC vrtulník Deffender Gyro RTF

 • Délka: 420 mm
 • Šířka: 160 mm
 • Výška: 250 mm
 • Motor: 2x motor
 • Rádio: 40 MHz
 • Průměr rotoru: 450 mm
 • Průměr ocasního rotoru: 55 mm
 • Délka letu: 7 min
 • Dosah: 50 m

Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=zXXWqRlvsOQ

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.